Kamera İzleme Sistemleri(CCTV)

Sizlere projelendirmeden uygulamaya, ürün tedariğinden servis ve bakıma 360º hizmet sunuyoruz.

Optimus Doruk; Analogdan IP’ye geniş ürün yelpazesiyle, özel projelendirme ve tasarımlarıyla, 7/24 müdahale ve servis/bakım hizmetleriyle güvenliliğin daima korunması konusunda üst düzey bir hizmet vermektedir. Entegrasyonun, bir binada en verimli ve en hızlı bilgilendirmenin ne kadar önem arz ettiğini bilerek, birçok fonksiyonu CCTV sistemleri ile haberleştirerek çözüm sunmaktadır.

CCTV sistemi genellikle lokal bir alanda, sadece ilgili kişilere görüntü ve ses izleme yetkisine izin veren sistemdir. Genellikle güvenlik amaçlı kullanılmasının yanı sıra trafik kontrolü, perakende sektöründe kişi sayma sistemleri, AVM gibi kalabalık alanlarda yüz tanıma sistemleri olarak farklı kullanım alanları da mevcuttur.

Analog Sistemler: CCTV’de klasik yapıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte görüntü kalitesindeki yetersizliği ve altyapısal olarak yarattığı sorunlardan dolayı yerini IP kamera sistemlerine bırakmıştır. Bu geçiş sürecinde özellikle yüksek metrajlı kullanım alanı olan projelerde kablo ve maliyet avantajıyla birlikte tercih edilmeye devam etmiştir.

Hybrid Sistemler: CCTV sektöründeki en yeni teknolojidir. Çıkış amacı IP tabanlı sistemlerdeki yüksek network altyapı maliyetleri ve IP sisteme göre yetersiz kalan yüksek metrajlı kablo kullanımıdır. Bu teknolojiyle birlikte yüksek metrajlarda IP görüntü kalitesi sağlanabilmektedir. Yeni gelişen bir teknoloji olması sebebiyle IP tabanlı CCTV sistemlerine alternatif olması henüz söz konusu değildir fakat özel projelerde kullanım kolaylılığı sağlaması ilerleyen süreçte pazarda sıkça yer almasını sağlayacaktır.

 

CCTV sistemleri, gelişen teknolojisiyle birlikte projenin ihtiyaç ve taleplerine göre farklı tür ve içeriklerde olabilmektedir.

IP Sistemler: Network alanındaki teknolojik gelişmeler ile birlikte CCTV sektöründeki üreticiler bu alanda büyük bir yatırım yaparak IP tabanlı kameralar, kayıt cihazları, yazılımsal analizler tasarladılar ve her geçen gün yeni bir teknolojiyle bu yapıyı büyütmeye devam ediyorlar.

Ürün seçiminde kameraların konumları, çalışma içerikleri ve onlardan beklenilen özelliklere göre geniş bir ürün ağı mevcuttur. CCTV ürün grubu, görüntülerin merkeze ve kaydedilmesinin yanı sıra analiz ve alarm özellikleriyle anlık güvenlik ihlali durumlarında da operatörlerin uyarılması konusunda görev üstlenmektedir. Bu durumlarda lokal izleme ve kaydın yanı sıra uzaktan izleme ve bildirim alınabilmesi müdahale ve bilgilendirmenin önemini son derece arttırmaktadır.

Güçlü Referanslar

Mall of İstanbul, The Marmara Taksim, Türk Telekom Stadyumu, Selenium Twins, gibi büyük ve seçkin projelerin tercihi.

İletişim

Projeye Özel Çözümler

Projelendirme, devreye alma süreçlerini etkin bir şekilde, projeye özel çözümler sunuyoruz.

İletişim

Entegre Çözümler

Optimus Doruk ailesi olarak, anonsu anlaşılır ve sürekli kılan sorunsuz sistemler sunuyoruz.

İletişim