Mekanik Otomasyon(HVAC)​

Farklı protokollerin haberleşmesine olanak tanıyan sistem, doğru fiyat politikası, yetkin mühendislik.

Etkili proje yönetimi, disiplinli yaklaşımı ve tecrübesiyle birçok projenin tercihi olan Optimus Doruk, HVAC sistemleri alanında da projelere uygun çözümler sunmakta, A’dan Z’ye sistem çözümlerini doğru fiyat politikasıyla gerçekleştirmektedir.

Alanında uzman markaların uzun yıllara dayanan tecrübeleri, Optimus Doruk’un bilgi birikimiyle buluşarak yüksek profilli projeler ortaya çıkarmaktadır.

Optimus Doruk’un mühendislik tecrübesinin sunduğu bir ayrıcalık olarak BackNet, TCP/IP, Modbus ve MBus gibi protokollerin haberleşmesine olanak tanıyan ve cihazların entegrasyonuyla titizlikle projelendirilen ısıtma, soğutma ve iklimlendirme otomasyonu sayesinde sistemin yüksek enerji verimiyle çalışması sağlanmaktadır.

Isıtma, havalandırma ve iklimlendirme sistemleri genellikle günümüz modern yapılarında tek bir sistem içinde kombine edilir. Yapılarda kurulan HVAC sistemlerinin amacı insanların bulundukları ortamlarda hava kalitesini artırarak optimum sıcaklıklarda konfor şartlarını maksimum enerji tasarrufu sağlayarak yerine getirmektir.

 

BMS (Building Management System) yazılımları ile tesis işletmesi, HVAC sisteminin operasyonlarını günlük olarak yürütebildiği gibi diğer sistemler ile entegrasyon sağlandığında tesisin enerji verimliliği performansını izleyip ölçebilir hale gelmektedir.

HVAC sistemlerinde başlıca kullanılan fonksiyonlar olan bölgesel olarak sıcaklık ve hava kalitesi, klima santrali, sıcaklık, nem, hava akışı ve basınç, boiler ve chiller, mutfak, otopark ve genel egzos fanları vb. izleme ve kontrolü yapılabilmektedir.

Güçlü Referanslar

Uzman markaların tecrübeleri, Optimus Doruk’un bilgi birikimiyle buluşarak yüksek profilli projeler ortaya çıkarıyor.

İletişim

Projeye Özel Çözümler

Projelendirme, devreye alma süreçlerini etkin bir şekilde, projeye özel çözümler sunuyoruz.

İletişim

Sorunsuz Sistemler

Optimus Doruk olarak, anonsu anlaşılır ve süreklili kılan sorunsuz sistemler sunuyoruz.

İletişim