Yumuşak Yolvericiler Ve Frekans Konvertörleri

Optimus Doruk’un ürün dağıtımı ve satışı hizmeti kapsamında AG şalt ürünlerinin yanı sıra yumuşak yolvericiler ve frekans konvertörleri sunuyor.

Enerjinin kullanıldığı tüm uygulamalarda, ihtiyaçlara cevap verebilecek yüksek performanslı, güvenilir ve yeni teknolojileri takip eden ürünlerle, Optimus Doruk’un hizmet kalitesi buluşarak optimum çözümlere ulaşılmaktadır. Ürün tedariği konusunda geniş depo alanı ve merkezi lokasyonu ile tercih edilmektedir.

Yumuşak Yolvericiler: Asenkron motorların ilk kalkışları sırasında (motor gücüne bağlı olarak) kısa süreli de olsa şebekeden nominal akımlarının 4-8 katı kadar fazla akım çekilir.

Çekilen bu akımı sınırlandırmak için yumuşak yolvericiler kullanılır. Yumuşak yolvericiler ile başlangıç akımı ve gerilimi ayarlanabilir. İhtiyacı karşılayan mükemmel başlangıç torkuna sahiptir ve harmonikler sadece start anında oluşur.

Bu bağlamda pompa ve konveyör sistemlerinde kullanılır. Modeline göre Profibus, DeviceNet, Modbus ve Ethernet gb. haberleşme protokollerine sahiptir. 1,5 kW ile 710 kW güç aralığında üretilmektedir.

 

Frekans Konvertörleri: Yumuşak yolvericilerin yapabildiği sınırlı özelliklere ek olarak içeriğindeki IGBT sistemi sayesinde V/f oranını sabit tutarak motora daha kapsamlı müdahaleye izin veren yolverme elemanıdır. Bu sayede tesislerde ciddi oranlarda enerji tasarrufu da sağlanır. Tipine göre sıfır noktasından itibaren tork kontrolü yapabilir, hız(PID) kontrolü ve ayarı içeren uygulamalarda kullanılabilir.

Çeşitli serilerde olan frekans konvertörleri gerek dijital/analog sinyaller ile gerekse çeşitli haberleşme protokolleri ile (Modbus, Profibus, BACNet, CANopen, Ethernet IP, Profinet IO vs.) otomasyon sistemleriyle uyumludur. Tipine göre pompa, fan, HVAC, konveyör, kompresör, kesim makineleri, vinç vb. uygulamalarında kullanılır. 0,37 kW ile 500 kW güç aralığında üretilmektedir.

Güçlü Referanslar

Aşkabat Uluslararası Havalimanı, İstinye Park, Çırağan Palace Kempinski gibi büyük ve seçkin projelerin tercihiyiz.

İletişim

Geniş Depo Alanı

Ürün tedariği konusunda geniş depo alanımız ve merkezi lokasyonumuz ile tercih ediliyoruz.

İletişim

Merkezi Lokasyon

Ürün tedariği konusunda geniş depo alanımız ve merkezi lokasyonumuz ile tercih ediliyoruz.

İletişim