Anahtar-Priz Serileri

Ürün tedariği konusunda geniş depo alanı ve merkezi lokasyonumuz ile tercih ediliyoruz.

Optimus Doruk, sektörde dünya lideri olan ABB firmasının Türkiye´deki üretim kapasitesi en büyük pano partneridir. Pano üretimi ve elektromontaj konusunda yıllara dayanan tecrübesi ve 2017 yılında gerçekleştirdiği yatırımla toplam alanını 3400 m² ye çıkardığı üretim tesisi ile hizmet vermektedir.

Yıllardır AG elektrik panoları ile yurt içi ve yurt dışında binlerce projede yer alan Optimus Doruk, sorunsuz ve hızlı hizmetiyle önemli projelerin tercihi olmaya devam etmektedir.

AG elektrik panolarını ürettiği projeler için bina otomasyon sistem çözümleri ve AG ürün satışı da gerçekleştiren Optimus Doruk, entegre çözüm sunuyor olmasıyla öne çıkmaktadır.

AG’de kullanılan tüm ekipmanların amacına uygun olarak bir araya getirildiği, elektriksel bağlantılarının sağlandığı elektrik panosunun boyut, ebat ve fiziksel nitelikleri değişse de amaç farklılıklarına göre aşağıdaki şekilde gruplanabilmektedir: Dağıtım Panoları: İlgili elektrik kurumunun sağladığı elektriğin mevzu konu mahale trafodan sonra dağıtımının yapılarak lokalize olmasına ve kumandasına imkan sağlayan panolardır. Bunlar ana dağıtım panosu, tali dağıtım panosu, sayaç panosu, kat dağıtım panosu, daire panosu vb isimlerle anılırlar.

 

Kompanzasyon Panoları: Sistemdeki endüktif yük kaynaklı kullanılamayan enerjinin aktif ve/veya pasif olmak üzere kapasitif sistemlerle desteklenerek cosQ katsayısının istenen seviyede tutulmasını sağlayan panolardır. Dağıtım panoları ile senkronize çalışır.

Motor Kontrol Panoları: Ana dağıtım panolarından alınan besleme ile ilgili lokalizasyonda yer alan motor devrelerinin bireysel veya toplu halde çalışması ve kumandasına olanak veren panolardır. Dağıtım panolarına göre yapıları oldukça karmaşıktır.

Güçlü Referanslar

Aşkabat Uluslararası Havalimanı, İstinye Park, Çırağan Palace Kempinski gibi büyük ve seçkin projelerin tercihiyiz.

İletişim

Geniş Depo Alanı

Ürün tedariği konusunda geniş depo alanımız ve merkezi lokasyonumuz ile tercih ediliyoruz.

İletişim

Merkezi Lokasyon

Ürün tedariği konusunda geniş depo alanımız ve merkezi lokasyonumuz ile tercih ediliyoruz.

İletişim