VRF Isıtma Soğutma Sistemleri

Optimus Doruk, mekanik otomasyon alanındaki iddiasını VRF Isıtma Soğutma Sistemleri alanında York markasının ürünleri ile artırıyor.

Optimus Doruk, mekanik otomasyon alanındaki iddiasını VRF Isıtma Soğutma Sistemleri alanında York markasının ürünleri ile artırmaktadır.

YORK® VRF Sistemleri müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Her ürün kullanımı kolay, benzersiz rahatlık ve verimlilik sağlamak üzere tasarlanmıştır. YORK® VRF Sistemleri esnek ve sorunsuz montajı sayesinde çok çeşitli uygulamalar için tercih edilmektedir. YORK® VRF sistemleri yüksek enerji verimliliği sayesinde konfor ve performanstan ödün vermeden daha az enerji harcamaktadır.

Cihazlar sessiz çalışmak üzere tasarlanmıştır. Ürünlerle birlikte standart olarak verilen kablolu veya kablosuz uzaktan kumanda ile konfor ayarları tek tuş dokunuşuyla yapılabilmektedir. VRF (Değişken Debili Soğutucu Akışkan Hacimli Klima Sistemi) bir dış ünite ile gaz akış dağıtıcıları yardımıyla birden çok iç ünitenin birbirinden bağımsız olarak kontrol edilebildiği direkt genleşmeli klima sistemleridir. İhtiyaç duyulan ısıtma ve soğutma, soğutucu akışkanın doğru faz ve doğru zamanda iç üniteye sevk edilmesi ile sağlanmaktadır.

Optimus Doruk entegrasyon tecrübesi ile VRF sistemlerinde çalışan iç ünitelerin ısıtma ve soğutma harcamalarını ayrı ayrı izleyerek bunların daire, oda, ofis bazında faturalandırılmasını gerçekleştirmektedir.

 

VRF sistemlerde havayı işleyen belli bir sayıya kadar iç ünite modüler bir dış kondens üniteye bağlanmaktadır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlamaktadır. Daha ileri versiyonlarda, iç üniteler gerek ısıtma gerek soğutmada birbirlerinden bağımsız olarak çalışmaktadırlar. VRF Klima Sistemi, daha fazla konforu inverter teknolojisi ve değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte sunmaktadır.

Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği ve esneklikten gelen serbestlikle ve modüler yapısıyla çok katlı bir binadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı vermektedir.

Verimlilik

Geniş Ürün Yelpazesi ile Sessiz Çalışan ve Enerji Verimli Sistemler

İletişim

Projeye Özel Çözümler

Devreye alma süreçlerini yöneterek, projeye özel çözümler sunuyoruz.

İletişim

Sorunsuz Sistemler

Optimus Doruk, anonsu anlaşılır ve süreklili kılan sorunsuz sistemler sunuyor.

İletişim