OPTİMUS SOLUTIONS, KNX

Optimus Doruk 2005 senesinde Türkiye’nin ilk ABB KNX partneri olarak hizmet vermeye başladığından bu yana geçen 18 senede, toplamı 2000’e yaklaşan projede uzman ekipleriyle bina otomasyon sistemleri entegratörü olarak sektörünün bayrak taşıyıcılarından oldu.

KNX sistem entegratörlüğünden edindiği know-how’ı südürülebilir yeşil geleceği mümkün kılacak ürün ve çözümleri yaratma hedefiyle birleştiren Optimus Doruk, 2019 yılında bir AR-GE Merkezi kurarak, kendi yazılımı ve ürünlerini ortaya çıkartmayı hedeflediği Bina Otomasyonu markası, OPTİMUS SOLUTIONS’u kurdu.

KNX Sistem Entegratörü kimliğinde edindiği bilgi birikimi sayesinde çok hızlı yol kat eden Optimus Solutions, 2022 senesinde Dünya’da kendi KNX stack’i olan 7 firmadan biri olmuştur. Herhangi bir teknoloji transferi olmadan bünyesinde bu projeleri/çözümleri gerçekleştirme yetisine sahip olan Optimus Solutions çözümlerinin arkasında geniş ve yetkin bir Ar-Ge Merkezi bulunmaktadır. Ar-Ge Merkezimiz 2022’de T.C Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı tarafından resmi olarak AR-GE Merkezi statüsü almaya hak kazanmış; paralelde de TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer görülen iki projesi ile donanımdan yazılıma ve mekanik tasarıma kadar farklı alt birimleri ile enerji tasarruflu ürün ve teknoloji üretimi konusunda tamamen yerli çözümler geliştirmektedir.

KNX tabanlı Optimus Solutions çözümleri %100 kendi bünyesinde geliştirilmiş ve Almanya’da bulunan laboratuvarlar tarafından uluslararası düzeyde lisanslanmıştır.

Optimus Solutions; KNX tabanlı çözümleri ile profesyonellere kullanıcı dostu bir kurulum ve devreye alma deneyimi sunarken son kullanıcının da yaşam alanlarındaki konfordan ödün vermeden gerçek bir “akıllı ev” deneyimi yaşatmayı vaat etmektedir.

Optimus Solutions çözümleri Akıllı Bina Sistemlerinin tüm gereksinimlere farklı yapı tiplerinde cevap verecek şekilde uygulanabilirliği yüksek olarak tasarlanmıştır. İş ortaklarımızın hedeflerini daha ulaşılabilir kılmayı hedeflediğimiz çözümlerimiz ile aynı zamanda geleceğe ait yapıların akıllı teknoloji gereksinimlerini şekillendirecek projeler üretmekteyiz.

 

PRODUCT DOCUMENTATION

 

Combo Actuator                    Power Supply                              Multi Sensör                    Universal Interface                    Binary Input

Datasheet                              Datasheet (320mA)                    Datasheet                         Datasheet                                  Datasheet

Product Manual                     Datasheet (640mA)                    Product Manual                Product Manual                        Product Manual

KNX Certificate                     Product Manual                          KNX Certificate                 KNX Certificate                         KNX Certificate (6 Ch)

KNX Database                      KNX Certificate                           KNX Database                   KNX Database                          KNX Certificate (12 Ch)

                                                                                                                                                                                                   KNX Database (4-8 Ch)  

                                                                                                                                                                                                   KNX Database (6-12 Ch)